Переваги ультрафіолетового друку

УФ-друк що це?
Це один із видів струменевого цифрового друку з використанням специфічних чорнила, які тверднуть під впливом випромінювання спеціальних ультрафіолетових ламп; відбувається процес фотополімеризації. УФ-друк - це непрозорий друк, тобто на друкованому матеріалі утворюється тонка плівка, чорнило не засвоюється самим матеріалом. Зображення можна наносити практично на будь-якій основі, попередньо обробивши поверхню спеціальною ґрунтовкою та видаливши статичну електрику з робочої поверхні. Можна також друкувати на ребристій поверхні, наприклад, двошарового гофрованого картону. Серед матеріалів, на яких можна роздрукувати кольоровий макет, є і такі, про які ми раніше навіть не мріяли, наприклад: шкіра, дерево, килим, лінолеум, гума.

Застосування УФ-друку (сфери діяльності)

У рекламі. На даний момент цей вид друку широко застосовується у виробництві рекламної продукції, POS матеріалів, таких як мобільні телефони, фігури зростання, обкладинки для протиугінних воріт, твердих постів, рубрик та багато іншого. Друк можна зробити на таких матеріалах, як гофрований картон, мікрогофрокартон, ПВХ пластик та інші листові та рулонні матеріали. У виробництві сувенірів УФ-друк також починає все більше проявлятися, за допомогою нього ви можете друкувати на обкладинках для телефонів, флеш-накопичувачів, ручках, м'якоті, щоб ви могли робити різнокольорові відбитки навіть на ноутбуці чи планшеті.

Оздоблення інтер'єру. Також ультрафіолетове друк зайняло сильне місце і застосування в оформленні інтер’єру - це друк на натяжних стелях, друк на панелях для кухні та ванних кімнат, поліграфія та театральне прикраса. Друк можливий на таких матеріалах, як плитка, ламінат, лінолеум, килим тощо.

Архітектура та будівництво. Сучасні будівельні компанії та архітектори також використовують у своїх роботах УФ-друк. Це друк на склі, друк на композиційних матеріалах, порцеляновий керамограніт та плитка.

Стійкість ультрафіолетового друку, переваги УФ-друку

Сучасні чорнила для УФ-принтерів фіксуються в процесі полімеризації під впливом ультрафіолетового випромінювання. Цей процес незворотний, внаслідок чого відбиток дуже насичений, яскравий, стійкий до атмосферних явищ, не потребує додаткового захисту, наприклад, ламінування. На відміну від чорнила з розчинниками та екорозчинниками, зображення, надруковані ультрафіолетовими фарбами, мають хорошу стійкість до механічних навантажень (стирання) та хімічно активних речовин.
Ультрафіолетові чорнила отверждаются, висихають практично миттєво, і як результат, асортимент матеріалів для друку дуже великий.
Ще одна перевага - це витрата мінімальної кількості часу на друк без будь-яких підготовчих робіт, таких як вихід плівок, плашок, плит тощо.
Види поліграфічного обладнання

Рулонні УФ-принтери. Це обладнання, а також плоттери для сольватів та екосольвентів розроблені спеціально для друку лише рулонних матеріалів, популярних у рекламному середовищі, а саме: банер, сітка, папір, плівка, підсвічування тощо.

УФ-планшетні принтери. Цей тип обладнання призначений для друку саме листових матеріалів, різних видів пластмас, гофрованого картону, пінопласту тощо. Особливістю такого принтера є нерухомість столу, на якому лежить матеріал, і тільки друкарська карета в русі. Переваги цього виду друку полягають у високій точності друку. На такому принтері можна працювати з важкими матеріалами. Цей тип обладнання підходить для друку на склі, дзеркалах, дерев’яних елементах меблів.

Комбіновані або гібридні УФ-принтери. Цей тип обладнання має рухомий стіл, обладнаний вакуумом, завдяки йому на цьому принтері можна легко надрукувати як традиційні рулонні матеріали, так і неважкі листові матеріали; для останнього машина обладнана розсувними столами з валиками для подачі матеріалу.

Компанія RPK "PrintStandard" використовує у своєму виробництві гібридні УФ-принтери. Для досягнення найкращої якості друку (півтонів, градієнтів) ми використовуємо шестикольорову друк з різними матеріалами.